Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»

                                        https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19

       Процедура подання (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування)

   1. Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники НРЦ, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора НРЦ про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

   2.На ім’я директора НРЦ пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок боулінгу (цькування).

   3. Директор НРЦ видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання.

   4. До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник НРЦ та інші зацікавлені особи.

    5. Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу

   1. Директор НРЦ розглядає звернення у встановленому порядку.

   2. Директор НРЦ створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.

   3. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор НРЦ повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

   4. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.