Історія школи

 

“Комунальний заклад Львівської обласної ради “Навчально-реабілітаційний центр «Світанок» розпочав свою діяльність 01 вересня 2000 року в приміщенні дитячого садка ( 1990-2000 рік).

Центр знаходиться у комунальній власності Львівської обласної ради.

Засновником НРЦ є управління майном спільної власності Львівської обласної ради, яке діє від імені власника – Львівської обласної ради.

У 2012 році КЗ ЛОР НРЦ «Світанок» був перейменований у Комунальний заклад обласної ради «Навчально-реабілітаційний центр «Світанок», скорочена назва: КЗ ЛОР НРЦ «Світанок» (далі – Центр).

КЗ ЛОР НРЦ «Світанок» є правонаступником навчально-реабілітаційного центру «Світанок». Органом управління КЗ ЛОР НРЦ «Світанок» є Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації.

КЗ ЛОР НРЦ «Світанок» є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунок в установі банку, печатку, штамп, ідентифікаційний номер.

На І етапі розвитку НРЦ було створено дошкільні групи для дітей із затримкою психічного розвитку та розумовою відсталістю і 1 клас для дітей із затримкою психічного розвитку.

У зв’язку з великою кількістю дітей з важкими розладами у психофізичному розвитку виникла необхідність відкриття у НРЦ спеціальних груп для соціальної адаптації дітей.

Згідно з цим, на ІІ етапі розвитку НРЦ була розроблена Всеукраїнська експериментальна програма. Крім того, була збільшена мережа класів та відкрита група для дітей, які потребували соціальної адаптації.

ІІІ етап розвитку – відкриття НРЦ раннього втручання для дітей від 3-х місяців до 3-х років (2006 рік), що було результатом спільної діяльності закладу та УФСІ (Українського фонду соціальних інвестицій), проектної діяльності.

ІУ етап розвитку НРЦ – 2008 рік – завершення дії Всеукраїнської експериментальної програми, випуск дітей, що потребували соціальної адаптації, у громадську організацію ЧТДІ «Струмочок». У Центрі збільшилась кількість дошкільних груп та класів, як початкових так і старших.

КЗ ЛОР «НРЦ «Світанок» розрахований в середньому на 150 місць. На даний час у НРЦ 132 дитини.